Celulitida

06. 08. 2010 | † 28. 06. 2013 | kód autora: wqX

Celulitida je problém většiny žen, ať mi nikdo netvrdí, že ji nemá. Je zajímavé, že ženy které od pohledu vypadají jak laňky trpí ve většině případech celulitidou. To jsou manekýny, které nežerou, živý se pouze vodou, melounem a když to jde dobře a opravdu trpí hlady, tak si dají třeba jogurt. Nemluvím ani o polykání vaty, atd. co vše vymyšlejí za blbosti!! Zakulacené ženy mají sice nějaké kilo navíc, ale pevnou pokožku, bez celulitidy (nemluvím o všech případech, existují hrošice, které jsou fakt nechutně překydlé a celulitidou trpí).

Mám kamarádku, která váží okolo 45 kilo, měří 172cm a připadá si tlustá??!! Co to je?? Prý jí to všude přetýká, mimochodem, nevím co kde přetýká, možná kůže.., ale na to že má tak nízkou váhu, trpí celulitidou. Ty holky jsou fakt zblblé titulními strany časopisů, bulvárem, taková nenápadná, násilná kampaň na vytouženou postavu. Sama umím pracovat ve photoprogramu a věřte - nevěřte i ze sebe umím udělat pěknou kočku. Problémová pleť se v momentě promění v krásně čistou, nějaký ten faldík - stačí pár kliknutí a je pryč, krásně to vystínuji a jsem hnedle čočkoládová, jak kdybych se vrátila z Baham :)

Také mám za sebou období, kdy jsem hnedle připrala 12kilo, během měsíce - upozorňuji. Je to hned, nikdy jsem netíhla k sladkému a teď si život bez jedné sladké odměny denně neumím představit. Přestala jsem se hýbyt, nebyl na to čas (klasická výmluva, vždycky je čas, ale musíte chtít), začala jsem být spokojená..a dalších mnoho faktorů.

 

Na závěr tedy pár rad, které Vám pomůžou:

Dostatek pohybu – pohyb působí proti obezitěí. Pohyb se nejsnáze zajistí chůzí, plaváním nebo jízdou na kole; i mnohé jiné sportovní aktivity vám mohou pomoci.

Vhodná strava – při chuti k jídlu jsou nejvhodnější potraviny s vysokým podílem vlákniny, jako je zelenina, ovoce, celozrnné pečivo. Naopak je třeba omezit zákusky a sladká jídla, jež už v malém množství nesou mnoho kalorií.

Pitný režim – obvykle se doporučuje vypít 2 až 3 litry tekutin, ovšem nelze mezi ně zařazovat silnou kávu, sladké nebo dokonce alkoholické nápoje. Nejlepší je čistá voda a různé bylinkové čaje, pokud možno nesladké nebo mírně oslazené medem.

Všeho s mírou – platí to vlastně pro vše - nic se nemá přehánět.

 

Tak hodně štěstí a vzhůru do boje s pomerančovou kůží!

 

XX


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zdravi

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.